Pole Magnetyczne

Pole magnetyczne jest bardzo efektywne w przyspieszaniu procesów regeneracji chorych i uszkodzonych tkanek oraz łagodzi dolegliwości bólowe i ma działanie przeciwzapalne. Te właściwości pola magnetycznego sprawiają, że stosowane jest ono jako terapia wspomagająca leczenie wielu chorób i dolegliwości. W fizjoterapii korzysta się z pola magnetycznego o niskiej częstotliwości – od 0 do 50 Hz oraz sile (indukcji) od 0 do 15 mT. Pole to wytwarzane jest przez specjalne urządzenia.

Na jakie dolegliwości stosuje się pole magnetyczne?

Pole magnetyczne stosowane jest w leczeniu osteoporozy, choroby zwyrodnieniowej stawów, nadciśnienia tętniczego oraz chorób kobiecych. Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób pole magnetyczne działa na organizm, niemniej jednak korzystnie wpływa na struktury błon komórkowych, stymulując reakcję enzymatyczną i dobrze działa na produkcję kolagenu, kreatyny i innych białek, co stymuluje wzrost kości. Pole magnetyczne zmienia też pH wody w organizmie, wpływa na stężenie rozpuszczonych w niej gazów, takich jak tlen, i szybkość jej krystalizacji, co sprawia, że woda zyskuje własności bakteriobójcze, co pozwala zwalczać stany zapalne. Woda w organizmie zmienia pod wpływem pola magnetycznego ,swoje właściwości nawet na 30 godzin, działając jak naturalny lek przeciwzapalny. Pole magnetyczne stosowane w fizjoterapii przyśpiesza też rozwój tkanki łącznej i stymuluje wytwarzanie blizny kostnej, zwiększa przyswajanie tlenu przez tkanki, działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i łagodzi obrzęki. Pole magnetyczne świetnie sprawdzi się po urazach takich jak złamania kości, stawy rzekome, zwichnięcia stawów, naderwania ścięgien lub wiązadeł, naderwania torebki stawowej oraz krwiaki. Jest przydatne także do leczenia zaburzeń krążenia w wyniku miażdżycy , nadciśnienia tętniczego oraz choroby niedokrwiennej serca. Korzystnie działa w przypadku chorób neurologicznych takich jak udar i stwardnienie rozsiane, a także w leczeniu schorzeń przewodu pokarmowego i dolegliwości dermatologicznych, jak również przyspiesza gojenie się ran.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem pola magnetycznego?

Pacjent podczas zabiegu z wykorzystaniem pola magnetycznego może być ubrany, musi jedynie zdjąć wszystkie metalowe przedmioty i elementy ubrania oraz wyłączyć telefon komórkowy, gdyż jego sygnał może zakłócać pole magnetyczne.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu Magnetoterapii:

  1. Ciąża,
  2. Choroba nowotworowa,
  3. Ostra infekcja wirusowa, bakteryjna, grzybicza,
  4. Skłonność do krwawień,
  5. Zarostowo-zakrzepowe zapalenie żył,
  6. Poważne choroby serca i układu krążenia,
  7. Wszczepione implanty elektroniczne,
  8. Naświetlania promieniowaniem jonizującym oraz badania radiologiczne.
  9. Gruźlica

Wskazania do wykonania Magnetoterapii:

  1. Choroba zwyrodnieniowa stawów, kończyn i stawów kręgosłupa,
  2. Reumatoidalne zapalenie stawów
  3. Zapalenie stawów i tkanek okołostawowych,
  4. Stany pourazowe i urazy sportowe,
  5. Trudno gojące się rany i oparzenia,
  6. zaburzenia krążenia obwodowego,
  7. Osteoporoza
  8. Zapalenie nerwów,
  9. Zaburzenia procesów przemiany materii,
  10. Zapalanie oskrzeli zatok obocznych nosa,
  11. Owrzodzenie i zmiany troficzne podudzi.
  12. Zapalenie jajników

Dodaj komentarz