Po porodzie

Dokładnie zdajemy sobie sprawę, że po porodzie większą część życia zajmuje Tobie opieka nad nowonarodzonym dzieckiem. Pamiętaj jednak, że nie możesz zapominać także o sobie, swoim zdrowiu i dobrej kondycji, która to pozwoli na bardziej efektywny udział w życiu Twojego dziecka.

Tak naprawdę każda kobieta, nieważne czy rodziła naturalnie czy też przez cesarskie cięcie, powinna udać się do fizjoterapeuty na konsultację sprawdzającą, m.in. stan blizny po porodzie, mięśnie dna miednicy, czy ogólną kondycję ciała.

Fizjoterapeuta pomoże Ci szybko dojść do sprawności sprzed ciąży, poprzez dobranie odpowiednich zabiegów fizykalnych, które będą miały na celu przyspieszenie gojenia się rany, prowadzenie terapii mobilizacji blizny po porodzie, wszelkiego rodzaju masaży które będą działać rozluźniająco na mięśnie spięte przez ciężar ciąży, czy też przeprowadzenie ćwiczeń usprawniających wybrane części ciała.

Powyższe terapie nie tylko pozwolą Tobie wrócić szybko do odpowiedniej formy, ale będą miały również pozytywny wpływ na kolejne lata Twojego życia.