Masaż sportowy

Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma wiele wspólnego z masażem klasycznym, z tą różnicą, że jest wykonywany przy użyciu większej siły i energii. Masaż sportowy to nieodłączny element odnowy biologicznej, który jest wykorzystywany w profesjonalnych programach treningowych. Ponadto pomaga zapobiegać kontuzjom, likwiduje skutki przetrenowania, rozgrzewa i relaksuje mięśnie oraz zapobiega zakwasom po ćwiczeniach. Masaż całego ciała sportowca przypomina masaż izometryczny, którego celem jest odbudowa masy mięśniowej i przywrócenie sprawności mięśni sprzed urazu.

Masaż sportowy wykonywany jest w celu:

  • uniknięcia kontuzji,
  • rozluźnienia mięśni,
  • rozgrzania mięśni,
  • poprawy metabolizmu,
  • zlikwidowania skutków przetrenowania;
  • usunięcia stanu zmęczenia mięśni i całego organizmu,
  • przyspieszenia krążenia krwi i chłonki,
  • poprawienia dopływu produktów odżywczych do mięśni.

Masaż sportowy wykonuje się u zawodowych sportowców, coraz częściej korzystają z niego również osoby amatorsko uprawiające sport. W przypadku tych ostatnich, jako że zazwyczaj nie pozostają pod stałą opieką lekarza, warto najpierw skonsultować z Fizjoterapeutą prawidłowość zastosowania tego typu zabiegu. Masaż sportowy powinien być wykonywany wyłącznie w celu wsparcia aktywności fizycznej, więc osoby, które nie trenują, nie powinny z niego korzystać. Podobnie jak pacjenci z chorobami układu krążenia, nowotworami, kobiety w cięży. Przeciwwskazanie stanowią również infekcje.

Przychodnia Rehabilitacyjna FIT-MED jest specjalistą w dziedzinie masaży sportowych. Większość naszych klientów to sportowcy – tenisiści, biegacze czy cykliści. FIT-MED jest także sponsorem Zuzanny Kalbarczyk – zawodniczki KTS-K GOSRiT Luzino oraz Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego, członkini Kadry Narodowej Polskiego Związku Kickboxingu będąca wielokrotną Mistrzynią Polski, zdobywczynią Pucharów Polski, Świata i Europy i zapewnia jej nie tylko opiekę rehabilitacyjną, lecz także pomaga w przygotowaniach do zawodów poprzez właśnie wykonywanie masażów sportowych przedwysyłkowych, treningowych, startowych czy też powysiłkowych.