Klawiterapia

Klawiterapia jest nieinwazyjną metodą terapii odruchowej opracowaną przez dr Ferdynanda Barbasiewicza. Polega na stymulacji określonych obszarów ciała za pomocą narzędzi, tzw. klawików. Klawiki nie przebijają skóry i wykonane są ze stali chirurgicznej.

Metoda opiera się na pobudzaniu wybranych stref odruchowych i biologicznie czynnych oraz punktów akupunkturowych, wykorzystuje znajomość anatomii oraz neurofizjologii człowieka w celu osiągnięcia odpowiedniego efektu leczniczego. Wykorzystuje się tu zjawisko odruchu nerwowego. Powstaje on podczas stymulacji receptorów nerwowych, zlokalizowanych w skórze, mięśniach, okostnej.

Obszary, które są poddawane stymulacji klawikami to najczęściej głowa, plecy oraz uszy, aczkolwiek zabieg wykonuje się również na kończynach, obszarze brzucha i klatki piersiowej. W czasie terapii dochodzi do:

• głębokiego przekrwienia tkanek,

• pobudzenia utraconego przewodnictwa nerwowego

• wyciszenia ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

• regulacji autonomicznego układu nerwowego

• działania odtruwającego i oczyszczającego na organizm

• zniesienia napięć nerwowych i emocjonalnych

W efekcie uzyskuje się silny efekt przeciwbólowy, rozluźniający oraz wzmacnia się procesy samoregulacji i regeneracji organizmu. Klawiterapia wskazana jest w dolegliwościach bólowych wynikających ze schorzeń narządu ruchu, zaburzeń neurologicznych oraz psychosomatycznych. Przeciwwskazania do podjęcia klawiterapii to stan po przeszczepach narządów oraz choroby nowotworowe.

Jeżeli jesteś ciekaw czy ta metoda pomoże również i Tobie, nie czekaj zadzwoń do nas i się umów na wizytę ;)

Autor

Fizjoterapeutka

Arleta Gołaszewska

Dodaj komentarz