Fizjoterapia kobieca

Fizjoterapia to nie tylko pomoc przy złamaniach kości, naciągnięciach mięśni, czy też ich niedowładu. Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się przede wszystkim problemami kobiet związanymi m.in. z dysfunkcją mięśni miednicy. Rehabilitacja w tym zakresie skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach wzmacniających i rozluźniających dno miednicy pod okiem wyspecjalizowanego fizjoterapeuty.

Nietrzymanie moczu, ból kręgosłupa, czy miednicy, rozstęp mięśnia prostego brzucha lub bolesne współżycie. To tylko niektóre wskazania do tego, by przybyć na konsultacje z fizjoterapeutą, który – po przeprowadzeniu wywiadu, dobierze indywidualnie dla każdej kobiety odpowiednie leczenie. Nie znaczy to jednak, że z pomocy fizjoterapeuty mogą skorzystać tylko te kobiety, które borykają się z w/w problemami. Każda kobieta – niezależnie od wieku – nie tylko może, ale wręcz powinna umówić się na taką konsultację celem rozpoznania i wydania ewentualnych zaleceń, które pozwolą na uniknięcie wszystkich wymienionych już dolegliwości w przyszłości.

Świadomość swojego ciała mogą nie tylko uchronić przed przykrymi konsekwencjami nieodpowiedniego funkcjonowania, ale także pomóc – zwłaszcza kobietom planującym ciążę, będącym w ciąży czy też po porodzie. Umiejętność samodzielnego napinania mięśni dna miednicy – bądź ich rozluźniania, sprawi, że poród stanie się łatwiejszy, a rekonwalescencja po nim zdecydowanie szybsza.

Konsultacja uroginekologiczna w Przychodni Rehabilitacyjnej FIT-MED trwa 60 minut. Fizjoterapeuta przeprowadza wywiad oraz badanie Pacjenta w miłej i dyskretnej atmosferze, która pozwala na odpowiednie rozpoznanie stanu zdrowia Pacjentki. Na wizytę przyjdź w wygodnych ubraniach z uśmiechem na twarzy i nie bój się – przychodząc do Nas oddajesz się w dobre ręce :)

NOWOŚĆ W FIT-MED! Od niedawna w naszej Przychodni istnieje także możliwość założenia pessarów, które pomagają w terapii nietrzymania moczu czy opadających narządów rodnych.