Choroby zwyrodnieniowe

Cierpisz na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa? Chroniczne przeciążenia, lata pracy w złej pozycji, nieleczone urazy – wszystkie te czynniki mogą prowadzić do choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Nieleczona powoduje ból i dyskomfort. Ulgę przynoszą cykliczne masaże i dbanie, aby dolegliwość się nie pogłębiała.

Czym jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa? Zmiany zwyrodnieniowej dotyczą wielu osób, których praca wymaga sporego wysiłku fizycznego lub wręcz przeciwnie – prowadzą życie bez aktywności fizycznej. Zmiany zaczynają się wraz z starzeniem się naszego organizmu, kiedy nasz stawy tracą swoją naturalną elastyczność. Choroba powoduje powoduje że na kręgach powstają zmiany kostne które powodują duży ból i ograniczenie ruchomości. Żeby mieć pewności ze ból który odczuwasz jest spowodowane tym schorzeniem, warto zrobić Badanie RTG lub rezonans magnetyczny co pozwoli nam przeanalizować które odcinki kręgosłupa są najbardziej obciążone. Masaże na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa. Początkowy etap choroby nie musi się wiązać z koniecznością przeprowadzenia operacji lub innych inwazyjnych zabiegów. W wieli przypadkach wystarcza masaże, na które serdecznie zapraszamy.

Długość i intensywność masażu są dobierane indywidualnie pod pacjenta. Okolice dotknięte bólem masujemy za pomocą technik, ugniatania, wyciskania, rozcierania a także wibracji. Należy jednak pamiętać że jednorazowy masaż możne przynieść jedynie chwilową ulgę, także wymagana jest seria wizyt które pozwolą na utrzymanie efektów. Po osiągnięciu efektów przez dłuższy czas powinno się stosować masaże podtrzymujące. Zapraszamy na masaże do naszych masażystów Pana Piotra, Pani Oktawii oraz Pani Kingi.

Masażysta

Piotr Zelewski