Zespół

Karolina Okoń

Karolina Okoń

Kierownik Zespołu, Fizjoterapeuta

Magister fizjoterapii, technik masażysta. Swoją edukację zaczęła w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych w Wejherowie uzyskując tytuł technika masażysty. Od tamtej pory chęć niesienia pomocy ludziom stała się nie tylko potrzebą ale również pasją. Postanowiła więc podjąć dalszą naukę na studiach I stopnia fizjoterapii w Gdańsku, a następnie studia II stopnia w Bydgoszczy. Młoda, ambitna i głodna wiedzy, którą pogłębia na kursach i szkoleniach dotyczących głównie pracy na tkankach miękkich. Do tej pory ukończyła między innymi kurs masażu tkanek głębokich, masażu funkcyjnego oraz poprzecznego, kinesiotaping, a niedawno zakochała się w terapii powięziowej „Anatomy Trains”. Pacjentów zaraża wciąż niegasnącym entuzjazmem i uśmiechem. Prywatnie miłośniczka motoryzacji i aktywnego trybu życia. W wolnych chwilach uprawia jazdę na rolkach, CrossFit, brała udział w biegu Runmageddon.

Kinga Jaruszewska

Kinga Jaruszewska

Masażysta

Absolwentka Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie uzyskała tytuł Technika Masażysty. Doświadczenie nabyła podczas praktyk odbywających się w szpitalach, przychodniach oraz placówkach domu pomocy społecznej. Nieustanna chęć rozwoju pozwoliła na ukończenie wielu kursów i warsztatów, w tym kursu „Thirst 4 Function”, który ma na celu poszerzanie możliwości terapii bólu poprzez ruch i dynamiczną pracę manualną. Praca jako masażysta to dla niej przede wszystkim satysfakcja z przywracania ludziom zdrowia. Zawsze uśmiechnięta, na co dzień wesoła mama uroczego przedszkolaka.

Beata Kachnowska

Beata Kachnowska

Fizjoterapeuta

Ukończyła studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Rozszerzyła swoje umiejętności na kursach z terapii manualnej, igłoterapii suchej, kinesiotapingu oraz diagnostyki obrazowej. Dotychczasowa praca w drużynie sportowej wymagała od niej wiedzy w zakresie ortopedii i kontuzji sportowych.
W planach ma dalszy rozwój zawodowy, aby jeszcze bardziej móc pomagać ludziom. Współpracując z pacjentem wykazuje się dużym poczuciem empatii, jest skrupulatna i nikogo nie zostawi bez rozwiązania jego problemu. Uważa, że holistyczne podejście do pacjenta jest gwarantem skutecznej rehabilitacji. Jej pasją jest sport, psychologia i zwierzęta. Poza pracą lubi spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, z którymi gra w gry planszowe.

Marcin Kaszyński

Marcin Kaszyński

Fizjoterapeuta

Ukończył studia II stopnia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na kierunku Fizjoterapia. W latach 1993-2001 trenował wyczynowo kolarstwo szosowe. Po zakończeniu kariery związany ze środowiskiem sportowym jako fizjoterapeuta i specjalista od wspomagania w sporcie. W swojej karierze zawodowej współpracował z: wielokrotną Mistrzynią Polski w judo -Justyną Kaszyńską , w tenisie z trenerem Henrykiem Kornasem, a także z Mistrzem Świata w kolarstwie oraz innymi zwycięzcami wyścigów kolarskich dużego formatu. W pracy podchodzi holistycznie do problemu. Pracuje nad poprawą struktury, a następnie funkcji. Uważa, że większość technik fizjoterapeutycznych (masaż, fizykoterapia , terapia manualna itd.) powinno w końcowym etapie zmierzać do kinezyterapii, czyli ćwiczeń leczniczych. Dzięki takiemu podejściu terapie przez Niego prowadzone cieszą się doskonałymi efektami. Fizjoterapeuta, dla którego praca jest pasją. Nieustannie udoskonala swoje umiejętności poprzez szkolenia. W wolnym czasie wspólnie z żoną biega rekreacyjnie, morsuje, łowi ryby i interesuje się ekonomią oraz numizmatyką.

Paulina Sobczak

Paulina Sobczak

Fizjoterapeuta

Ukończyła z tytułem licencjata fizjoterapii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Dalszą edukację kontynuowała biorąc udział w szkoleniach m.in. masażu tkanek głębokich i rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym z anatomią palpacyjną, kinesiotapingu, pinopresury. W przyszłości planuje dalszy rozwój by zwiększyć wachlarz narzędzi do pracy z pacjentami.
Pasjonatka górskich wędrówek, survivalu oraz muzyki. W wolnym czasie lubi też jeździć rowerem, biegać i spotykać się z przyjaciółmi.

Maciej Wroński

Maciej Wroński

Fizjoterapeuta

Ukończył studia magisterskie na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Studia pierwszego stopnia odbył w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Doświadczenie w leczeniu kontuzji i pracy ze sportowcami zdobywał współpracując z topowymi warszawskimi drużynami futbolu amerykańskiego. Fizjoterapeuta Kadry Narodowej kobiet w boksie olimpijskim. Obecnie szkoli się w metodzie integracji strukturalnej. Metoda ta polega na zmianie postury i struktury ciała pacjenta poprzez pracę manualną na tkance, dzięki czemu poprawie ulega funkcjonowanie organizmu. Poza pracą w FIT-MED jest trenerem w Sopockim Klubie Kendo, członkiem kadry narodowej, medalistą mistrzostw Polski i Europy w Kendo.

Marta Wrzesińska

Marta Wrzesińska

Fizjoterapeuta Dziecięcy

Ukończyła studia magisterskie „Fizjoterapia” na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym oraz studia podyplomowe „Fizjoterapia w pediatrii” na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Odkąd rozpoczęła studia jej marzeniem stało się niesienie pomocy Małym Pacjentom. W zawodzie pracuje od 6 lat. W swojej pracy wykorzystuje elementy metody NDT-Bobath, elementy terapii Si. Skończyła kurs MRR wg Weroniki Sherborne, masaż Shantala i INPP wg integracji odruchów dr Sally Goddard. Jako fizjoterapeuta dziecięcy korzysta nie tylko z wiedzy zdobytej przez wieloletnią edukację, ale przede wszystkim z doświadczenia z pracy z dziećmi. To od nich jak sama mówi, codziennie uczy się pokory i woli walki, by mierzyć się z wieloma trudnościami z uśmiechem na twarzy. Jest pozytywna osobą, która zaraża swoim entuzjazmem. W wolnych chwilach czyta kryminały, jeździ na rowerze, latem pływa na motorówce, uwielbia podróżować.