Zespół

Dorota Kołacz

Dorota Kołacz

Terapeuta SI

Z wykształcenia magister pedagogiki specjalnej, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, terapeuta pedagogiczny i WWR oraz socjoterapeuta. W 2016 roku uzyskała certyfikat terapeuty i diagnosty zaburzeń przetwarzania sensorycznego o nr 3568 wydanego przez PSTIS. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej pod patronatem którego dokształca się i pogłębia swoją wiedzę i umiejętności z zakresu integracji sensorycznej. Ukończyła kursy m.in. I i II stopień Terapii Ręki, III stopniowy Kurs Terapii Behawioralnej Dzieci z Autyzmem, Trening Umiejętności Społecznych oraz liczne szkolenia związane z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego. Zajęcia terapeutyczne z dziećmi i młodzieżą sprawiają jej ogromną przyjemność i satysfakcje. W wolnych chwilach sensoryczny świat odkrywa na różne sposoby ze swoją Rodziną.

Błażej Konkol

Błażej Konkol

Fizjoterapeuta Dziecięcy

Absolwent studiów licencjackich na kierunku „Fizjoterapia” w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku ukończonych z wyróżnieniem. Student ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku „Fizjoterapia” w Bydgoskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy.
Doświadczenie zawodowe poszerza w zakresie fizjoterapii niemowląt i dzieci starszych. Po uzyskaniu prawa wykonywania zawodu nieprzerwanie pracuję jako fizjoterapeuta dziecięcy z każdą grupą wiekową dzieci.
W praktyce łączy koncepcję PNF z elementami terapii neurorozwojowej NDT-Bobath, elementami manualnej terapii wad stóp u dzieci, masażem tkanek głębokich, kinesiotappingiem oraz sporą dawką uśmiechu ze swojej strony.
Prywatnie instruktor pływania, pasjonat dobrego kina, „czarnego sportu”, malowniczych plaż oraz wyśmienitej kuchni.

Paula Roszak

Paula Roszak

Fizjoterapeuta Dziecięcy

Magister Fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Niezmiennie poszerza swoją wiedzę i metody pracy o kolejne kursy i szkolenia. Pracuje z dziećmi do 18 roku życia. Zajmuje sie przede wszystkim wadami postawy, takimi jak plecy płaskie, skolioza, koślawość kolan czy wady stóp. Młodsze dzieci zaprasza do wspólnej zabawy, a starsze do treningu na sali gimnastycznej. Zajęcia wspiera kinesiotapingiem, masażem tkanek głębokich, elementami osteopatii pediatrycznej i doskonałą znajomością piosenek z bajek. W przyszłości planuje rozwój w kierunku neurorozwojowych metod pracy z dziećmi. Prywatnie uprawia jogę ashtange, lubi śpiewać i grać na ukulele.

Arleta Gołaszewska

Arleta Gołaszewska

Fizjoterapeuta

Magister Fizjoterapii, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach. Od zawsze ciekawiło ją ludzkie ciało oraz jego niesamowite połączenia.
Zdrowie człowieka postrzega wielopłaszczyznowo, pracując z pacjentem stara się przywrócić równowagę całego organizmu, uwzględniając fakt, że wszystkie sfery ciała pozostają ze sobą w stałych relacjach. W swojej praktyce wykorzystuje techniki nowoczesnej fizjoterapii oraz metod alternatywnych – terapii odruchowych (klawiterapii, pinopresury), technik osteopatycznych, uwalniania tkanek miękkich, masażu oraz terapii manualnej.
Najczęściej pracuje z pacjentami bólowymi, ze zmianami przeciążeniowymi oraz zmagającymi się z przewlekłym stresem.
W wolnym czasie praktykuje jogę, uwielbia dalekie rowerowe podróże oraz stawia na relaks na łonie natury zaczytując się w ulubionych książkach.

Kinga Jaruszewska

Kinga Jaruszewska

Masażysta

Absolwentka Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie uzyskała tytuł Technika Masażysty. Doświadczenie nabyła podczas praktyk odbywających się w szpitalach, przychodniach oraz sanatoriach. Nieustanna chęć rozwoju pozwoliła na ukończenie wielu kursów i warsztatów, w tym szkoleń z aktywności kobiet w ciąży oraz po porodzie. Moją pasją jest niesienie pomocy kobietom w tym najważniejszym dla nich okresie. Mam jasny cel – uświadamianie kobietom, że problemy związane z rozejściem mięśni prostych brzucha bądź nietrzymaniem moczu po porodzie nie są powodem do wstydu. Praca w przychodni z pacjentami to przede wszystkim satysfakcja z przywracania ludziom zdrowia. W wolnym czasie spędza czas w kuchni na pieczeniu ciast i oglądaniu filmów.

Michał Krysa

Michał Krysa

Fizjoterapeuta

Magister fizjoterapii, ukończył Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Student osteopatii w Osteopathie Schule Deutschland z filią w Polsce.
Przez zamiłowanie do sportu pracował z drużynami sportowymi z siatkarskiej PlusLigi oraz piłkarskiej I ligi. Przez długi okres czasu wyczynowo trenował pływanie.
Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, kierując się zasadą osteopatyczną, że ciało funkcjonuje jako całość, więc należy zwracać uwagę na wszystkie układy ciała, dążąc do znalezienia przyczyny problemu. W terapii wykorzystuje techniki wisceralne, czaszkowo-krzyżowe, powięziowe oraz inne techniki osteopatyczne.

Paulina Sobczak

Paulina Sobczak

Fizjoterapeuta

Ukończyła z tytułem licencjata fizjoterapii Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Dalszą edukację kontynuowała biorąc udział w szkoleniach m.in. masażu tkanek głębokich i rozluźnianiu mięśniowo-powięziowym z anatomią palpacyjną, kinesiotapingu, pinopresury. W przyszłości planuje dalszy rozwój by zwiększyć wachlarz narzędzi do pracy z pacjentami.
Pasjonatka górskich wędrówek, survivalu oraz muzyki. W wolnym czasie lubi też jeździć rowerem, biegać i spotykać się z przyjaciółmi.

Adam Soroka

Adam Soroka

Fizjoterapeuta

Magister Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. W czasie studiów uzyskał również dwie legitymacje instruktorskie:
– instruktor kinezygerontoprofilaktyki ,
– instruktor odnowy biologicznej.
Swoją wiedzę i doświadczenie w pracy ze sportowcami miał przyjemność wykorzystać w czasie długotrwałej opieki fizjoterapeutycznej nad Kadrą Narodową Gimnastyki Artystycznej.
Nieustannie poszerza swoje kompetencje, dzięki kursom dokształcającym, m.in. kurs Terapii Manualnej według koncepcji Plaatsmana czy kursu Masażu Tkanek Głębokich oferujący szerokie możliwości terapeutyczne. Szczególnie interesuje się terapią stawu ramiennego i dolegliwościami związanymi z tym stawem, ciągle pogłębiając swoją wiedzę w tym zakresie.
W wolnych chwilach lubi pograć w koszykówkę, a urlopy spędzać w rodzinnym gronie uprawiając trekking górski.