Konsultacja uroginekologiczna

Fizjoterapia to nie tylko pomoc przy złamaniach kości, naciągnięciach mięśni, czy też ich niedowładu. Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się przede wszystkim problemami kobiet związanymi m.in. z dysfunkcją mięśni miednicy. Rehabilitacja w tym zakresie skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach mięśni dna miednicy pod okiem wyspecjalizowanego fizjoterapeuty.

Nietrzymanie moczu, ból kręgosłupa, czy miednicy, rozstęp mięśnia prostego brzucha lub bolesne współżycie. To tylko niektóre wskazania do tego, by przybyć na konsultacje z fizjoterapeutą, który – po przeprowadzeniu wywiadu, dobierze indywidualnie dla każdej kobiety odpowiednie leczenie. Nie znaczy to jednak, że z pomocy fizjoterapeuty mogą skorzystać tylko te kobiety, które borykają się z w/w problemami. Każda kobieta – niezależnie od wieku – nie tylko może, ale wręcz powinna umówić się na taką konsultację celem rozpoznania i wydania ewentualnych zaleceń, które pozwolą na uniknięcie wszystkich wymienionych już dolegliwości w przyszłości.

Świadomość swojego ciała, a przede wszystkim sposobu pracy mięśni Kegla, mogą nie tylko uchronić przed przykrymi konsekwencjami nieodpowiedniego funkcjonowania, ale także pomóc – zwłaszcza kobietom planującym ciążę, będącym w ciąży czy też po porodzie. Umiejętność samodzielnego napinania mięśni dna miednicy – bądź ich rozluźniania, sprawi, że poród stanie się łatwiejszy, a rekonwalescencja po nim zdecydowanie szybsza.

Konsultacja uroginekologiczna w Przychodni Rehabilitacyjnej FIT-MED trwa 30 minut. Fizjoterapeuta przeprowadza wywiad oraz badanie Pacjenta w miłej i dyskretnej atmosferze, która pozwala na odpowiednie rozpoznanie stanu zdrowia Pacjentki. Na wizytę przyjdź w wygodnych ubraniach z uśmiechem na twarzy i nie bój się – przychodząc do Nas oddajesz się w dobre ręce :)